text
cz
eng

5. kolo příjmu žádostí o podporu z Programu rozvoje venkova v okrese Trutnov

10.11.2017


5. kolo příjmu žádostí o podporu z Programu rozvoje venkova využili také zemědělci z okresu Trutnov. Ti mají možnost využít služby odborných poradců z firem zaměřených na tvorbu projektů, ale i služby Okresní agrární komory, která jim žádost sestaví, podá a v případě, že je žadatel doporučen k podpoře, zajistí administraci žádosti až do Výzvy k podpisu Dohody.

V 5. kole Programu rozvoje venkova od 10.10. do 1.11.2017 podaly žádost s pomocí OAK čtyři subjekty. Zájem o podání žádosti mělo více zemědělců, ale po změnách v uznatelných nákladech a změnách v bodování projektů většina zájemců nezískala minimální potřebný počet 20 bodů. V oblasti LFA v okrese je zájem především o běžné zemědělské stroje, jejichž pořízení ale v tomto kole bylo omezeno. Dalším problematickým požadavkem pro žadatele bylo i udělování preferenčních bodů za odvedené sociální pojištění v minulém roce. S nepořízenou tak z konzultace před podáním žádosti odcházeli i žadatelé, kteří byli v předcházejících kolech úspěšní.
Další možností, jak si pořídit stroje a technologie do zemědělství jsou programy PGRLF Investiční úvěry a Zemědělec.

Zdroj: REGIONÁLNÍ AGRÁRNÍ KOMORA Královéhradeckého kraje

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2018 - vyroba-www.cz