text
cz
eng

Agrární komory Visegradské 4 budou jednat o dopadech ruského embarga

11.12.2014


Ve dnech 11. a 12. prosince se v Hlohovci u Břeclavi v Lednicko-Valtickém areálu uskuteční setkání zástupců zemědělských profesních komor zemí tzv. Visegrádské čtyřky.

Setkání pořádá Agrární komora České republiky v čele s prezidentem Agrární komory a Potravinářské komory Ing. Miroslavem Tomanem, CSc.  Slovenskou delegaci povede předseda SPPK (Slovenská potravinárská a poľnohospodárská komora) Ing. Milan Semančík. Nejdůležitější polská zemědělská nevládní organizace KRIR (Krajowa Rada Izb Rolnyczych) bude reprezentována jejím dlouholetým předsedou Wiktorem Szmulewiczem a maďarskou agrární komoru (Nemzeti Agrargadszagi Kamara) bude na jednání zastupovat Balázs Györffy, předseda komory, poslanec maďarského národního shromáždění a předseda parlamentního výboru pro zemědělství.


Prvního dne jednání se zúčastní také předseda Asociace krajů České republiky a hejtman Jihomoravské kraje JUDr. Michal Hašek, který považuje podle svých slov zemědělství a potravinářství za prioritní nejen pro samotný Jihomoravský kraj, ale i pro celou Českou republiku.


Na zasedání budou projednána především tato témata: situace na zemědělsko-potravinářských trzích, implementace SZP a proces schvalování PRV, systém zemědělského pojištění proti extrémním meteorologickým jevům a některé organizační záležitosti týkající se členství v zastřešující evropské zemědělské lobbistické organizaci COPA-COGECA. Zajímavý bude především první bod programu, a to problém rozkolísání zemědělských trhů jako reakce na ruské embargo na dovoz některých zemědělských a potravinářských výrobků.    

Více informací:

Ing. Dana Večeřová, ředitelka marketingu a komunikace
tel.: 296 411 184
e- mail: vecerova@foodnet.cz
Internet: http://www.foodnet.cz
Adresa: Počernická 96/272, Praha 10 – Malešice, 108 03

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2018 - vyroba-www.cz