text
cz
eng

Co nabízel stánek komory

19.02.2013


Na 22. ročníku veletrhu cestovního ruchu Holiday World, s nímž současně proběhl ve dnech od 7. do 10. února veletrh Top Gastro se prezentovala ve svém stánku i Agrární komora ČR. Ta letos stejně jako Czech Tourism slaví dvacet let svého trvání. Zatímco na stánku komory se lidé shromažďovali především kvůli ochutnávkám vítězných výrobků z regionálních soutěží o nejlepší potraviny, u rozměrného pavilonu Czech Tourismu to bylo ze zájmu o informace cestovního rázu. I tam se u sousedních stánků jednotlivých krajů ČR ochutnávalo, listovalo katalogy a byla i podívaná na vystoupení místních kapel a kumštýřů.

Agrární komora ČR se prezentovala prostřednictvím sedmi firem, které opakovaně vítězí v soutěžích pořádaných jak okresními a krajskými agrárními komorami, tak v posledních třech letech hlavně ministerstvem zemědělství. Proto i ministr zemědělství ČR Petr Bendl s doprovodem a s prezidentem Agrární komory ČR Janem Velebou strávili na stánku komory více než půl hodiny. Petr Bendl měl možnost ochutnat biosýry Mlékárny Velké Meziříčí, vítězné uzeniny a salámy rodinné řeznické firmy Kořínkových z Pardubic a Nabočan, čisté ovocné šťávy od severomoravské firmy Vitaminátor, obhlédl si pestrou škálu nabízených müsli tyčinek v biokvalitě z Úsovska a velmi žádané paštiky české firmy Alimpex. Nechyběly ani sušenky bio od firmy Zemanka. Na závěr si ministr Bendl s prezidentem komory Janem Velebou připili vínem od moravské firmy Znovín Znojmo na zdar nové agrární koncepce, kterou koncem uplynulého měsíce ministerstvo zemědělství oficiálně odstartovalo. „S většinou bodů koncepce souhlasíme a podporujeme ji, měli jsme možnost se na její přípravě podílet, řekl Jan Veleba.

O co se zajímal ministr zemědělství

Ministr Bendl se na stánku zajímal o vítězné výrobky řeznické a uzenářské firmy Kořínkových. Jsou totiž známí tím, že po několik uplynulých let nikdy mezi vítězi ve své kategorii nechybí. Podle slov manželů Kořínkových je recept na kvalitu jednoduchý, nešidit a držet se osvědčených rodinných receptur. Prodávají nejen ve svých prodejnách v Pardubicích, ale jak nám prozradili, provozují i pojízdnou prodejnu a s ní zajíždějí podle přesného harmonogramu na jednotlivá místa v Pardubickém kraji. O víkendu si jejich dobré masné výrobky a uzeniny mohou koupit ale i Pražané, jezdí na farmářské trhy do pražského Karlína a na pláň u stanice metra Rajská zahrada. I tam je o jejich potraviny velký zájem.

Loga ve stánku

Na stánku Agrární komory ČR mezi ostatními logy nechyběla Billa, ta totiž v programu podpory ekologického zemědělství a biopotravin pokračuje s komorou i letos, a proto většina potravin na stánku nesla i logo bio.
Dalším logem s označením Bílé plus sleduje komora zase podporu konzumace mléka a mléčných výrobků opět jako v případě bio, tuzemské produkce. A tak zejména lahodné jogurty z Valašského Meziříčí byly poslem tohoto záměru agrárníků zvýšit u českých občanů zájem o dobroty vyráběné z mléka českých a moravských dojnic. V Evropě patříme v mlékařství mezi vyhlášené profesionály a naše mléčné výrobky mohou směle konkurovat sýrům, jogurtům a mléčným nápojům z ostatních evropských zemí. O kvalitě našeho mléka to platí také.

 

Eugenie Línková

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2018 - vyroba-www.cz