text
cz
eng

Děkujeme, Vojto Olbrechte

05.03.2013


V úterý 19. února u mne zazvonil telefon. Na druhém konci byl Vojta Olbrecht a ptal se, zda budu následující den ve středu v Praze, že bychom zašli jako mnohokrát na oběd. S lítostí jsem musel poděkovat s tím, že odlétám do Dublinu na zasedání prezidia COPA. Vojta opáčil, že nevadí a že příště to určitě vyjde. Bohužel, už žádné příště nebude.

Jako blesk mne a mnoho dalších zemědělců, vinařů, novinářů a množství jeho známých zasáhla zpráva, že 21. února v podvečer zahynul při autonehodě. V takových situacích se jenom těžko hledají ta správná slova. Ta moje dnešní jsou prostá. Chci Ti, milý Vojto, příteli, za naši agrární obec poděkovat. Za to, že jsi nás naplňoval vírou a láskou k českému zemědělství a svým nezdolným optimismem. Za to, že jsme mohli s Tebou trávit nezapomenutelné chvíle při Tvém dobrém víně. Za to, že všichni jsme znali jenom jediný výraz ve Tvém obličeji, úsměv a noblesu. Setkání s Tebou bylo pro mne vždy svátkem. Vybudoval jsi moderní a prosperující firmu Víno Blatel, a. s., a její řízení předal svým dětem. Je škoda, že Ti nebylo dopřáno více let zaslouženého odpočinku a radosti z dobrého životního díla. Čest Tvé památce a budiž Ti milovaná moravská země lehká.

Vojtěch Olbrecht i v dobách zlých, kdy se schylovalo k zemědělským nepokojům za práva na dodržování vládních slibů, byl optimistou a s úsměvem se snažil překlenout starost o obor, na němž mu tolik vždy záleželo. Zachovejme si jeho portrét, na němž se usmívá a připíjí Janu Velebovi, prezidentovi Agrární komory ČR, na úspěchy všech zemědělců a jejich setrvání na půdě předků, navždy. Asi každého, kdo ho znal, zpráva o náhlé smrti velmi ranila. Skláníme se před Vaší památkou pane Olbrechte


ing. Jan Veleba, prezident AK ČR

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2018 - vyroba-www.cz