text
cz
eng

Dny pro květináře a floristy

05.03.2013


V Žatci se konaly ve dnech 19. a 20. února 2013 Květinářské a floristické dny. Zúčastnili se jich zástupci květinářských firem, velkoobchodů, zahradnických center a škol, podnikatelé i soukromé osoby.

Dopolední část programu byla věnována seminářům. Na nich se zúčastnění dozvěděli mnoho podnětného z oblasti zákoníku práce a jeho nových úprav. Dále také o nových předpisech, týkajících se rostlinolékařské problematiky a její legislativy i chorob a škůdců.


Od 15 hodin se uskutečnila valná hromada členů Svazu květinářů a floristů ČR (SKF ČR). Na ní byl zhodnocen rok 2012 jak po stránce akcí, tak i z hlediska hospodaření. Na valné hromadě byl přijat plán činnosti na rok 2013 a schválen i rozpočet na tento rok.


Uskutečnily se také volby do předsednictva a revizní komise SKF ČR. Předsedou se opět stal Ing. Jiří Horák a místopředsedy Ing. Petr Nachlinger za květinářskou sekci a Ing. Ondřej Štěpánek za floristickou sekci. Valnou hromadou byl jmenován do předsednictva tajemník Tomáš Svoboda, do revizní komise: Ing. Marcela Nachlingerová, Ing. Zuzana Hladká a Ing. Jiří Tesák.


Středeční den byl věnován návštěvě květinářských firem - Zahradnictví Cinkespol s r. o. v Žatci, Flor-Express-Kadaň, s. r. o., Kadaň, TU-Flor s. r. o. v Tušimicích a Azalea Chlumec, s. r. o., v Chlumci. Tato akce se zúčastněným velmi líbila a přinesla jim mnoho nových podnětů.


Floristé se ve středu věnovali přípravě 42. Mistrovství floristů ČR - Děčínské kotvy.

Představení navštívených firem

Jiří Horák - Zahradnictví Cinkespol Zahradnictví se specializuje na výrobu mladých rostlin. Jedná se o vegetativně množené mladé rostliny chryzantém, převislých pelargonií, petúnií, balkónových a záhonových květin, Impatiens a Pelargonium grandiflorum. Pěstování mladých rostlin chryzantém navazuje na tradici, která je spjata s jejich množením již z padesátých let minulého století. Sortiment odpovídá požadavkům trhu a neustále se doplňuje o kvalitní nové odrůdy. Matečný materiál pochází z Výzkumného ústavu Průhonice. Od roku 2004 firma zavedla expedici mladých rostlin ve speciálních krabicích přímo v sadbovačích, aby nedocházelo k jejich poškození. Jedná se hlavně o pelargonie a převislé petúnie, které expedicí nejvíce trpí.
Flor-Express Kadaň, s. r. o. Jde o logistickou firmu, která se spe

cializuje na mezinárodní a vnitrostátní přepravu řezaných, hrnkových a mladých rostlin. Poskytuje zákazníkům kompletní servis s cílem minimalizace doby mezi nakládkou zboží a vykládkou na místě určení.


Tu-Flor s. r. o. Tu-Flor s. r. o. dodává sortiment z vlastní produkce, kterou vyrábí na 5,5 hektaru zasklených a 3,5 hektaru venkovních ploch. Je producentem mladých polohotových a hotových květin. Zaměřuje se hlavně na pěstování balkónových květin, letniček, chryzantém a vánočních hvězd, ale i dalších druhů květin.


Azalea Chlumec, s. r. o. Producent primulí, dvouletek, azalek, ale také balkónových květin, bramboříků a vánočních hvězd. Květiny zde pěstují na ploše 2,25 hektarů a pod sklem.

Autor: (hor)

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2018 - vyroba-www.cz