text
cz
eng

Dopis týdne

07.05.2013


Velice vítám, že řetězec Billa chce během příštích tří let navýšit podíl domácích potravin z dnešních 65 na 80 % a že se plánuje také prodej vybraných produktů z příslušného regionu. Firmu musím pochválit také za velice přehledné značení produktů v regálech – s českou vlaječkou naše produkty, jinde vlaječky Naše bio, další vlaječky u akcí.

Ale bylo by zapotřebí, aby všichni výrobci udávali zemi původu. Příkladná je třeba firma Lagris se svými luštěninami – která vždy uvádí jak producenta, tak zemi původu.


Naopak, jako špatný příklad bez označení země původu, lze namátkou zmínit produkty – mandle firmy PoEX, luštěniny od firem Vitana, Clever nebo Svitka. Spousta firem tak de facto klame zákazníky – třeba o čočce od české firmy Vitana by se člověk mohl domnívat, že bude také česká, ale po dotazu u firmy se dozví, že je dovážená z Kanady.


Za nevhodné považuji označení „země původu EU“. To mohou skoro napsat „vyrobeno na zeměkouli“.


Musím rovněž konstatovat, že informace na produktech jsou často psané tak drobným písmem, že se dají těžko přečíst i s lupou.

Mgr. Pavel Chabr, Praha

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2018 - vyroba-www.cz