text
cz
eng

Dožínky oslaví a také ocení nelehkou práci našich zemědělců a potravinářů

05.09.2017


Královéhradecký kraj již tradičně na dožínkách ocení nejlepší zemědělce a vyhlásí výsledky soutěže Potravinář a potravina roku. Součástí dvoudenního bohatého programu bude i diskusní kulatý stůl.

Každoročně je součástí bohatého programu Královéhradeckých krajských dožínek také ocenění nejlepších zemědělců a vyhlášení výsledků soutěže Potravina a potravinář Královéhradeckého kraje.

Během sobotního programu převezmou čestná uznání a diplomy za úspěchy v rostlinné výrobě, chovu skotu, prasat, koz a ovcí zemědělské podniky a farmáři našeho kraje, za práci ve prospěch rozvoje Českého svazu chovatelů, základní organizace drobnochovatelů a oceněna bude také nejlepší rodinná farma roku 2017. Uděleno bude také zvláštní ocenění za významný přínos pro rozvoj zemědělství v Královéhradeckém kraji.

Na dožínkách také vždy vrcholí soutěž Potravina a potravinář Královéhradeckého kraje. Spotřebitelé svým hlasováním na trzích vybrali vítězné výrobky v jednotlivých kategoriích. Vítězem v kategorii Mlýnské a pekárenské výrobky, ale i vítězem celkovým se v letošním 12. ročníku soutěže stala společnost BEAS, a.s., pekárna Lično s výrobkem Štrůdlík s jablky.

Všichni ocenění zemědělci a potravináři se představí veřejnosti na velkém pódiu u Koupaliště Flošna během sobotního slavnostního programu a zúčastní se také diskusního kulatého stolu s představiteli Královéhradeckého kraje, Agrární komory a zemědělské veřejnosti. Ten pořádá Regionální agrární komora v Restauraci Flošna od 13,30 hodin.

Oceněné regionální potraviny mohou návštěvníci dožínek ochutnat a zakoupit na trzích u Koupaliště Flošna a Všesportovního stadionu. 15.- 16. září se mohou těšit dále na program pro děti, výstavu zemědělské techniky a hospodářských zvířat, ukázky drobných řemesel a bohatý kulturní program, jehož největší hvězdou bude zpěvačka Marcela Holanová s kapelou.

Dožínek se celkově zúčastní více jak 150 prodejců a vystavovatelů. Tradiční zábavní atrakce budou k dispozici od pátku 15. až do neděle 17. září 2017.

Pořadatelem akce je Regionální agrární komora Královéhradeckého kraje.

Zdroj: REGIONÁLNÍ AGRÁRNÍ KOMORA KRálovehradeckého kraje

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2018 - vyroba-www.cz