text
cz
eng

Informace z jednání představenstva okresní agrární komory Trutnov dne 10. října 2017

18.10.2017


V úterý 10. října 2017 se opět sešlo na jednání představenstvo Okresní agrární komory Trutnov.
Jednání se uskutečnilo v penzionu U Skutilů v Pilníkově. Majitel penzionu pan Skutil je dlouholetým členem OAK Trutnov i členem představenstva. Hospodaří v okolí obce Pilníkov, věnuje se živočišné a rostlinné výrobě.

Představenstvo se zabývalo především plněním rozpočtu okresní komory k 30.6.2017. Slabinami letošního rozpočtu jsou nedoplatky členských příspěvků, které se nedaří na dlužnících vymoci a absence příjmů z regionální agrární komory, pro kterou ředitelé okresních komor vykonávají činnosti v rámci jednotlivých projektů.

Dalším tématem bylo zhodnocení letošních Dožínek konaných v sobotu 16.9.2017 u koupaliště Flošna v Hradci Králové. Regionální agrární komora byla pořadatelem Dožínek poprvé.
Součástí Dožínek byl i Den propagace zemědělství a potravinářství kraje v pátek 15.9.2017. Tento Den dostala jako organizátor na starosti ředitelka OAK Trutnov.
Den propagace měl seznámit děti ze základních škol se zemědělstvím a příbuznými obory zábavnou formou. Pro děti bylo připraveno 16 stanovišť s úkoly, za jejichž splnění dostávaly razítka do pracovního listu.
Vyplněné pracovní listy byly slosovány a vylosované děti obdržely věcné ceny, které jim byly předány prostřednictvím jejich škol. Stanoviště pro děti připravily zemědělské školy a školy s příbuznými obory, nevládní organizace a chovatelé hospodářských zvířat.
V případě Dožínek v sobotu 16.9. členové představenstva navrhli usilovat o návrat Dožínek do Šimkových sadů, kde se uskutečnily první ročníky. Prostředí Šimkových sadů je pro Dožínky vhodnější a příjemnější, než asfaltová plocha před koupalištěm.

V diskusi bylo zmíněno budování cyklistických stezek Trutnov Trials, kde je cílem přilákat ročně 40 tisíc návštěvníků do lokality Čížkovy kameny a okolí.
Trasy jsou značeny nejen v lesích, ale i na zemědělských pozemcích a zvyšující se provoz na nich začíná komplikovat hospodaření.

Další jednání představenstva OAK Trutnov se uskuteční v pondělí 13.11.2017.

Zdroj: KIS HK

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2018 - vyroba-www.cz