text
cz
eng

Jubilejní Země živitelka

30.08.2013


České Budějovice, metropole jižních Čech, přivítají už jubilejní 40. ročník mezinárodní agrární výstavy Země živitelka. Já osobně mám tuto výstavu, její lidovou atmosféru a samotnou jihočeskou metropoli velmi rád a vždy se na týden na ní prožitý těším. Nejde jenom o výstavu a odbornost. Jde také o parádní a příjemné akce, jako jsou například národní dožínky. Jde o výborné kulturní pořady v Pivovarské zahradě. Poslechnout si tam naživo takové Babouky, to je opravdu zážitek. Jde o nesčetná setkání s přáteli a firmami, které k zemědělství patří. A co bychom si povídali, jde také o večerní atmosféru tamních restaurací se skvělým Budvarem, který jakoby zázrakem přes všechny politické tlaky nebyl zprivatizován a dokazuje, že i státní podnik umí dobře hospodařit. Takové posezení v Masných krámech po celodenní výstavní šichtě, to je zážitek a relax.

K živitelce samozřejmě patří i odbornost. Z pohledu agrární komory nás čeká opravdu bohatá žeň. Budeme na ní podepisovat smlouvu o spolupráci s Českou akademií zemědělských věd, organizovat s velvyslanectvím Ruské federace podnikatelský seminář, odborná vystoupení pro GE Money Bank, Českou pojišťovnu. Významným fórem bude jednání představenstva a dozorčí rady agrární komory za účasti ministra zemědělství k reformě společné zemědělské politiky.


Sečteno a podtrženo – Země živitelka je vynikající příležitost pro představení současného českého zemědělství a já věřím, že letošní jubilejní ročník bude patřit k vrcholům její dosavadní historie.

 Ing. Jan Veleba

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2018 - vyroba-www.cz