text
cz
eng

Komora má pořad v televizi

25.02.2014


V neděli 16. 2. v 19.20 v pořadu Regionální televize na všech vysílacích kanálech jednotlivých regionů byl odvysílaný 25minutový Zemědělský magazín. Připravila jej Ing. Eugenie Línková, mediální zástupkyně Agrární komory ČR spolu s redaktorem Vítem Smrčkou. Představili tak ukázku regionálních stánků agrárních komor s nabízenými krajovými specialitami, a to jak při příležitosti Země živitelky, tak Zahrady Čech, a dílčím způsobem nechali prezentovat své firmy Petru Krausovou ze společnosti LoPe Fruit ze severních Čech a Vlastimila Chovanečka z rodinné řeznické firmy z Litoměřic. Vítězné Regionální potraviny a tuto soutěž zajímavým způsobem komentovala ředitelka OAK Most Ludmila Holadová.

Doposud byly tyto pořady na DVD jako součást magazínu AGRObase. Od roku 2014 budou v pravidelných vysílacích časech, vždy v podvečer v neděli, jednou za dva měsíce. Je to pořad zaměřený na propagaci ekologického zemědělství a agrární firmy produkující vítězné regionální potraviny vzešlé ze soutěží, které před devíti roky nastartovaly právě jednotlivé regionální agrární komory. Pořad je hrazen z fondu vytvořeného společně Agrární komorou ČR a řetězcem Billa, který se před třemi roky jako jediný přihlásil k podpoře českých potravin a začal českými biopotravinami ve své síti nahrazovat dosavadní zahraniční značky. Je to případ biojogurtů z Valašského Meziříčí a Olmy Olomouc, tvrdých sýrů z Velkého Meziříčí, českého masa, které ze 100 % nahradilo v Bille maso z dovozu, a jmenovat lze dál.


Tento pořad je dalším cíleným reklamním krokem na podporu české produkce, českých farem a českých regionálních potravin. K pravidelným stránkám Agrární komory ČR v deníku Právo, ve vysokonákladovém magazínu pro ženy Knihovnička recepty a v příloze magazínu AGRObase tak přibylo další médium, kde díky komoře běží cílená a pravidelná podpora českých farem a producentů jedinečných regionálních specialit.

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2018 - vyroba-www.cz