text
cz
eng

Lýkožrout na smrku a sucho

29.05.2017


Agentura venkova, o.p.s. Plzeň uspořádala dne 23. května 2017 v ZOD Mrákov informační akci-seminář, s konzultací :Aktuální problematika lesního hospodaření se zaměřením na hospodaření v lesích problematiku kůrovce ,lesní ochrannou službu a řešení škod na zemědělských a lesních kulturách.

Akce se zúčastnilo přes 40 zájemců o problematiku z řád drobných vlastníků lesa odborných pracovníků ,obecních úřadů ,odborných lesních hospodářů a pracovníků LČR.
Lektorem semináře byl Doc .Ing. Petr Zahradník ,CSc. ,pracovník Výzkumného ústavu lesního hospodářství a myslivosti Strnady, který se uvedenou problematikou zabývá dlouhodobě a publikuje v dané oblasti odbornou literaturu.


Největší zájem byl o problematiku , kůrovce a ochranu lesních porostů .Stav kdy dlouhodobý srážkový deficit negativně ovlivňuje vitalitu zejména smrkových porostů snižuje schopnost bránit se škodlivým organismům ,především podkornímu hmyzu-tedy kůrovci.


Účastníci akce byli seznámeni s biologií toho škůdce , pozornost byla především věnována možnému řešení této choroby..Doc Zahradník podrobně seznámil účastníky s možnostmi integrované ochrany před tímto škůdcem ,zejména přítomné podrobně seznámil s povolenými chemickými přípravky. K této oblasti ostatně opakovaně publikoval odbornou literatzurui.


Seminář byl účastníky kvitován jako zdařilý ,neboť byl ukončen potleskem.

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2018 - vyroba-www.cz