text
cz
eng

Nepravda může vyburcovat k opaku

04.06.2013


Pomluva, nebo fáma, jak kdo chce, prostě vypuštěná nepravda může někdy vyburcovat k opaku. O tom je i tento článek, kdy Andrej Babiš, generální ředitel Holdingu Agrofert byl na jedné z tiskových konferencí Agrární komory ČR s tématem zahradnictví a školkařství nařčen z aktivit kolem půdy Výzkumného ústavu pro krajinu a okrasné zahradnictví v Průhonicích. Přitom právě tento specializovaný výzkumný ústav se může pochlubit ojedinělými sbírkami cibulovin, meristémů už dnes vzácných květin, ale i keřů a v neposlední řadě ovocných stromů. Navíc jeho krásný park a pozemky školek mají nevyčíslitelnou hodnotu. Jeho likvidace by byla nejen hříchem, ale doslova katastrofou. Jak na této tiskové konferenci floristé uvedli, jen právě tam jsou ještě zbytky evropského genofondu některých vzácných cibulovin.

Jakmile se Andrej Babiš o tomto nařčení dozvěděl, požádal Agrární komoru ČR o setkání s jejími členskými organizacemi z řad floristů, zahradníků a školkařů, což se během krátké doby také podařilo uskutečnit. Přímo poblíž „místa činu“, v průhonické sokolovně, se tak v předminulém týdnu Andrej Babiš s Jiřím Chládkem, prezidentem Asociace zahradnických společenstev (AZS ČR), Ing. Jiřím Dusbabou, tajemníkem AZS ČR, Ing. Jiřím Horákem, předsedou Svazu květinářů a floristů, RNDr. Ivanem Sucharou, CSc., ředitelem Výzkumného ústavu Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví, v. v. i., Průhonice, Ing Janem Procházkou, tajemníkem svazu školkařů ČR.


Podle slov zúčastněných se fáma nejen zcela vyvrátila, ale dohodla se velmi zajímavá spolupráce. Sám Andrej Babiš slíbil podporu ušlechtilých zájmů o zachování tohoto výzkumného pracoviště. Nabídl mediální podporu v jeho médiích a co víc, během jednání se dohodla úzká spolupráce se Svazem školkařů ČR a školkami vlastněnými Agrofertem. Ředitel Ivan Suchara zase nabídl odbornou spolupráci, takže závěrem lze říci, že vše špatné se v dobré obrátilo a účastníci jednání se rozcházeli ve velmi přátelské náladě a svá slova, jak písemně potvrdili, již začínají realizovat.

Eugenie Línková

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2018 - vyroba-www.cz