text
cz
eng

Nezastupitelná úloha včel v přírodě

01.10.2017


O tom, že včely hrají v přírodě nezastupitelnou roli, asi pochybuje málokdo. A to, že jsou důležité i pro zemědělskou výrobu, s tím přirozeně souvisí.

Střední odborná škola v Plasích se ve spolupráci s Agenturou venkova o.p.s Plzeň problému chovu včel věnuje dlouhodobě.

Společně pořádají odborné semináře určené studentům i široké veřejnosti týkající se chovu včel, jejich ošetřování a bohužel také jejich léčení, neboť nemoci včel jsou v poslední době problémem, který včelařskou veřejnost velmi trápí. SOŠ kromě toho nabízí svým studentům kroužek zaměřený na včelařství.

I v letošním roce proběhne na půdě Střední odborné školy v Plasích, která akci organizačně zajišťuje, seminář na téma Význam včelařství pro zemědělství a venkov. Seminář organizuje Agentura venkova Plzeň a podílet se na něm budou i domácí plaští včelaři. Přednášející, pan Ladislav Toman z Nýřan, který spolupracuje se včelařskou školou v Nasavrkách, bude informovat o problémech ošetřování včelstev během celého roku a je připraven odpovídat na všechny otázky s tím související.

Organizátoři zvou všechny zájemce o tuto nesmírně zajímavou a důležitou problematiku a věří, že seminář bude pro zúčastněné podnětný. Byli by velice rádi, kdyby oslovil především mladou generaci, která mezi včelaři začíná chybět.

Akce se bude konat v sobotu 4. 11. 2017 od 10. 00 hodin na adrese SOŠ Plasy, Školní 280, 331 01 Plasy.
Kontakt na organizátory: pavelbulin@gmail.com,  tel.: 724147648

Pavel Bulín, Gymnázium a Střední odborná škola Plasy

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2018 - vyroba-www.cz