text
cz
eng

Oceněné výrobky se značkou Regionální potravina Olomouckého kraje, Výrobek OK® a KLASA se představí na podzimní výstavě Flora v Olomouci ve dnech 5. - 8. října

18.09.2017


Letošní, již 22. ročník celonárodní výstavy ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků Flora Olomouc pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky se bude konat ve dnech 5. - 8. října 2017. Výstavu doplní už tradičně oblíbený festival gastronomie a nápojů Olima a také Podzimní zahradnické trhy.

Čtyřdenní výstavu ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků a k tomu také festival Gastronomie a nápojů mohou návštěvníci navštívit předposlední říjnový týden na olomouckém výstavišti FLORA. V pavilonu A budou k vidění krásné přehlídky špičkového ovoce a zeleniny od nejlepších tuzemských pěstitelů – členů Zelinářské unie Čech a Moravy a Ovocnářské unie ČR. Představí se také Česká zahrádkářská svaz a další vystavovatelé.

Pavilon E pak tradičně patří kvalitním potravinám. Prezentovat se zde budou oceněné výrobky v soutěžích Regionální potravina Olomouckého kraje, Výrobek Olomouckého kraje a držitelé národní značky kvality KLASA. Návštěvníci tak budou moci výrobky nejen ochutnat ve stánku Agrární komory Olomouckého kraje, která soutěž v našem kraji organizuje, ale také zakoupit přímo ve stáncích oceněných firem. Svoji prezentaci zde také bude mít Celostátní síť pro venkov, která je významným partnerem zemědělských a potravinářských podniků a Státní zemědělský intervenční fond, který je administrátorem značek Klasa a Regionální potravina.

Ve čtvrtek 5. října proběhne v pavilonu A slavnostní vyhlášení letošních vítězů soutěže Regionální potravina Olomouckého kraje. Tuto značku uděluje již osmým rokem ministr zemědělství nejkvalitnějším zemědělským nebo potravinářským výrobkům, které zvítězí v soutěži. Ocenění výrobcům předá ministr zemědělství Marian Jurečka, ředitel Státního zemědělského intervenčního fondu Martin Šebestyán a zástupci Olomouckého kraje spolu s Agrární komorou Olomouckého kraje.


V pátek 6. října pódium v pavilonu A bude patřit nejlepším potravinářským výrobkům Olomouckého kraje, které zvítězily v soutěži Výrobek Olomouckého kraje „Výrobek OK®. Tuto soutěž organizuje Agrární komora Olomouckého kraje pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje od roku 2005. Vítězný diplom a plaketu pak třinácti letošním vítězům předá hejtman Olomouckého kraje, zástupce Agrární komory Olomouckého kraje a ředitel Státní zemědělské a potravinářské inspekce RNDr. Jindřich Smička, který předsedal hodnotitelské komisi.


Cílem obou těchto soutěží je podpora domácích producentů lokálních potravin a motivace k tomu, aby dělali svoji práci a své výrobky i nadále poctivě a kvalitně. Jejich prezentace v pavilonu E pak slouží k tomu, aby se výrobky dostaly do podvědomí zákazníků a ti je poté vyhledávali na pultech obchodů, na farmářských trzích či přímo v podnikových prodejnách.


V Olomouci dne 18. 9. 2017

Ing. Lucie Hošková

projektová manažerka
Agrární komora Olomouckého kraje
Blanická 383/3, Olomouc 779 00
e-mail: ak-olomoucky@email.cz

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2018 - vyroba-www.cz