text
cz
eng

Ochutnávka RP, která se konala dne 2.9.2017 v rámci akce Dožínky Olomouckého kraje

06.09.2017


Již potřetí se do krajského města Olomouc vrátila tradice Dožínek, slavnosti na oslavu ukončení žní. Tato akce se konala 2. – 3. září ve Smetanových sadech na Výstavišti Flora v Olomouci. Na Dožínkách Olomouckého kraje se prezentovali desítky prodejců potravinářských výrobků, výrobky nabízeli zástupci různých řemesel, svým chovným materiálem se mohli pochlubit členové Českého svazu chovatelů. Samozřejmě byly k vidění i nejmodernější zemědělské stroje, ale i historická technika a hospodářská zvířata. Svou prezentaci zde měly také zemědělské a lesnické školy z Olomouckého kraje. Součástí dožínek byly též atrakce pro děti a bohatý kulturní program jehož součástí bylo např. sobotní vystoupení skupin SLZA, ARGEMA a dalších. Na své si přišli i milovníci folklórní hudby, kterým v sobotu Hanácký soubor předvedl vystoupení plné tanců a písní.

Vrcholem dožínek bylo požehnání úrodě a vysvěcení dožínkových věnců olomouckým arcibiskupem Janem Graubnerem. Vysvěcené dožínkové věnce byly za účasti ministra zemědělství, hejtmana Olomouckého kraje a dalších významných hostů předány do rukou nejlepších zemědělců v kraji.

Součástí Dožínek Olomouckého kraje byla již tradičně mezi návštěvníky velice oblíbená ochutnávka nejkvalitnějších potravinářských výrobků Olomouckého kraje oceněných v soutěži Regionální potravina. Stánek Okresní agrární komory Olomouc propagoval vítězné „Regionální potraviny“ z let 2013 – 2017. Prezentováno a k ochutnávce nabízeno zde bylo 19 „Regionálních potravin“, z toho 7 vítězů roku 2017.

Počasí nám sice nepřálo, bylo chladno, větrno a občas pršelo, ale díky bohatému kulturnímu programu byla návštěvnost vyšší a nabízené potraviny k ochutnávce šly rychle na odbyt.

Zdroj: www.kis-olomoucky.cz

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2018 - vyroba-www.cz