text
cz
eng

Ochutnávka RP z oblastních dožínek, které se konaly ve Vysoké u Hustopečí n/B. dne 9.9.2017

12.09.2017


Eko farma Kozí hrádek uspořádala opět po loňském úspěchu na svém hospodářství oblastní dožínky. Záštitu převzal ministr zemědělství Marian Jurečka i hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk, který se osobně zúčastnil.

Celá slavnost začala požehnáním úrody a mší svatou. Dopoledne byla návštěvnost oproti očekávání nízká, ale po obědě se přišlo pobavit nejméně 400 lidí přímo z Vysoké či okolí. Bylo pěkné, ale větrné počasí.


K vidění byla připravená výstava zemědělské techniky, ukázky česání vlny a její spřádání i farmářské trhy. Návštěvníci si mohli prohlédnout zblízka krávy s telátky i kozy, které se na farmě chovají. Na celý den byl připraven program jak pro děti, tak i pro ostatní návštěvníky. Přijel kouzelník, kreslíř a karikaturista Lubomír Dostál, tančily břišní tanečnice i folklorní dětský soubor. Hudbou doprovázeli místní muzikanti a vpodvečer revival ABBA.

OAK Přerov zde zabezpečila ve dvou stáncích ochutnávku Regionální potraviny Olomouckého kraje. Na stáncích jsme nabízely celkem 19 výrobků oceněných značkou Regionální potravina. Z toho 7 letošních výherců, 5 výherců z roku 2016 a 7 výherců z let 2013 – 2015. Zájem o naše prezentované výrobky postupně rostl. Ráno byla účast celkem slabá, ale po obědě se přišla podívat nejméně pětistovka místních a okolních návštěvníků. Připravené vzorky šly rychle na odbyt. Návštěvníci se zajímali o nově oceněné výrobky a o soutěž vůbec.

Zdroj: www.kis-olomoucky.cz

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2018 - vyroba-www.cz