text
cz
eng

Ochutnávky RP v rámci akce Farm Food, který se konal na Výstavišti v Přerově dne 23.9.2017

27.10.2017


Letošní ročník soutěže ve vaření kotlíkových gulášů pořádala opět firma Kulturní Přerov s.r.o. Měla to být jedna z největších kulturních akcí na Přerovsku, která důstojně uzavře sezónu. V minulosti se zde sešlo vždy nejméně 3 až 4.000 lidí. Letos to bylo kvůli počasí úplně jiné. Celou noc pršelo a ráno jsme se vzbudili zase do deště a do velké zimy. Pořadatelé očekávali davy zájemců o dobré jídlo a pití, ale vzhledem ke špatnému počasí byl zájem o tuto akci velmi malý. Koncerty pokračovaly podle plánu, ale návštěvníků bylo málo.

Naše stánky měly být původně na travnaté ploše venku. Nakonec pro farmářské trhy organizátoři otevřeli obrovský stan, kam jsme se uchýlili i my, 3 další prodejci s výrobky oceněnými značkou RP a další.


OAK Přerov zde zabezpečila ve dvou stáncích ochutnávku Regionální potraviny Olomouckého kraje. Zároveň vedle našich stánků stály prodejní stánky výrobců - Zem. družstva Senice na Hané, paní Viktorie Zemánkové a Tvarůžkové cukrárny. Tvarůžková cukrárna letos vyhrála s Loštickým šátečkem, paní Zemánková vyhrála v soutěži RP již dvakrát v letech 2016 (Džem aronie s višněmi) a 2015 (Džem ovocný Černý bez s jablíčkem). Rovněž ZD Senice se může pyšnit značkou RP u více výrobků. V letošním roce získali ocenění za Zakysanou smetanu 33 %, v roce 2014 za Hanácký tvaroh Drásal a v r. 2013 Hanácký jogurt bílý, s jahodovou příchutí „Hanáček“.


Na stáncích jsme nabízeli celkem 18 výrobků oceněných značkou Regionální potravina, letošní katalogy a letáky k oceněným výrobkům. Zájem o naše prezentované výrobky postupně vzrůstal. Do našeho stanu se lidé chodili schovávat před nepříjemným deštěm, dali si tady něco k jídlu, mohli ochutnat pivo Kosíř nebo naše vzorky. Ty šly rychle na odbyt a měly velký úspěch.

Zdroj: www.kis-olomoucky.cz

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2018 - vyroba-www.cz