text
cz
eng

Odešel velikán

19.03.2013


V neděli 10. března odešel na věčnost Milan Vyhnálek, rodák z malé vesničky Hnátnice v Orlických horách. Postavou malý, sedmaosmdesátiletý nenápadný bělovlasý muž s neobyčejným osudem a obrovskou životní silou a energií. Muž, který ve věku 22 let v roce 1948 emigroval do Austrálie, nalezl nový domov v Tasmánii a vybudoval tam sýrařskou velmoc se slavnou sýrárnou Lactos.

Byl váženým občanem a podnikatelem, byl hospodářským partnerem předsedů vlád a předních australských podnikatelů. Byl laureátem ceny britské královny Alžběty pro nejlepší podnikatele ve svém oboru, dvojnásobným držitelem vyznamenání řádu Austrálie a v Tasmánii vyhlášen Mužem století. I když byl už velmi stár, byl duší mlád. Měl citlivou duši a nadhled člověka znalého světa. V loňském vánočním dopise mně napsal: „Dnes napadl sníh, tak se těším na bílé Vánoce a začínám psát vánoční a novoroční přáníčka všem, na které stále a rád vzpomínám, i na naši Tasmánii ze severní polokoule zajímavé Evropy.“ Myslím si, že je dobře, že tento významný Čech a Australan se na stáří vrátil do staré Evropy dožít svůj život do rodné země a že jeho ostatky budou spočívat v české zemi v rodné Hnátnici. Tam se také koná ve čtvrtek 21. 3. 2013 v 11 hodin v kostele sv. Petra a Pavla poslední rozloučení. Pane Milane Vyhnálku, budiž čest Vaší památce a poděkování za celoživotní dílo, které jste po sobě zanechal.

Ing. Jan Veleba, prezident AK ČR

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2018 - vyroba-www.cz