text
cz
eng

Okolo 1300 lidí navštívilo moravskoslezský krajský úřad na Den otevřených dveří

04.10.2017


V zábavní park se ve státní svátek 28. září proměnil Krajský úřad Moravskoslezského kraje v Ostravě a jeho okolí. 

Odhadem 1300 lidí si ho na Den otevřených dveří přišlo prohlédnout. Nečekalo je vyřizování nudných záležitostí, ale příjemné dopoledne, plné zajímavých atrakcí. 

Hosté mohli ve speciálním gyroskopu zjistit, jak se cítí piloti stíhaček, co všechno se dá vyrobit z recyklovaných materiálů, jak jsou na tom s finanční gramotností, co obnáší dát opuštěným dětem rodinu, jak funguje Czech POINT. Využili nabídky studentů krajských škol, kteří je učesali a nalíčili, ochutnali koktejly, kávu a další dobroty od budoucích gastromágů. Prohlédli si také hasičskou a zdravotní techniku, kriminalistickou laboratoř, elektromobily, firemní školku. Učili se poskytovat první pomoc, vyznat se v historických mapách, pracovat se dřevem a kovem, zkusili dojit krávu. Líbila se módní přehlídka studentů středních škol zřizovaných krajem i mladí bubeníci, trubači a zpěváci.

„Jsem rád, že přišlo tolik lidí a využili možnosti poznat krajský úřad i jinak, než jako formální veřejnou instituci. Že se na vlastní oči přesvědčili, že tu najdou pomoc při řešení svých záležitostí, kvalitní servis a že jim tyto služby poskytnou vstřícní zaměstnanci a ne protivní suchaři s razítky, jak se občas mezi lidmi povídá,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Návštěvníkům ukázal svou pracovnu, společně se svými náměstky a ředitelem úřadu s nimi debatoval o problémech, které je trápí, odpovídal na otázky. Lidé se například zajímali o to, jak dál se bude rozvíjet střední školství, zda se budou v kraji stavět lanovky, kdy konečně budeme jezdit po Prodloužené Rudné v Ostravě. Ptali se na možnosti spolupráce s Polskem, rozvoj cestovního ruchu a cyklistických tras, na nové vlaky i letecké linky, kotlíkové dotace.

Hejtman Ivo Vondrák na Dni otevřených dveří krajského úřadu také předal čestná uznání zakladatelům Sborového studia Permoník, které letos zahájilo už svou 51. sezónu. Manžele Evu a Ivana Šeinerovy ocenil za umělecký přínos a rozvoj kultury.

„Potěšil mě tak velký zájem občanů o krajský úřad. I přístup zaměstnanců, kteří s nadšením program připravili a návštěvníkům ukázali, že je práce baví a že jsou připraveni veřejnosti poskytovat profesionální služby,“ uvedl ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Tomáš Kotyza.

Zdroj: KÚ MSK

Převzaté z MS KIS

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2018 - vyroba-www.cz