text
cz
eng

Po loňském restartu přišla ocenění

19.11.2013


Vlastimil Chovaneček je z kraje Přemysla Oráče a jeho plaketu v podobě porcelánového talíře s cibulákovým zdobením a logem Regionální potraviny Ústeckého kraje si jeho syn Tomáš odnášel z výstavy Zahrada Čech. Předal mu ji společně ministr zemědělství Miroslav Toman s prezidentem Agrární komory ČR Janem Velebou a ředitelkou OAK Most Ludmilou Holadovou. I jeho vítězný výrobek Novobranské korálky byly součástí ochutnávek na různých propagačních akcích této soutěže v severních Čechách.

Při naší návštěvě v jeho litoměřické provozovně s úsměvem ve tváři poznamenal, že vloni prodělal restart. Po dvaceti letech opustil podnikání ve velkovýrobě ve dvou velkých masokombinátech s množstvím vlastních prodejen a založil ryze rodinnou firmu, která se i tak nazývá. „V Litoměřicích ve dvou ulicích navazujících na náměstí máme dvě prodejny, přímo na náměstí velkou vyvařovnu s označením Botanicus. Zpracovna s moderním vybavením je u jedné ze dvou prodejen v Novobranské ulici,“ říká 57letý Vlastimil Chovaneček, spolumajitele Rodinné firmy a. s.


„Maso na pultech je čistě z českých chovů, do výroby jde maso převážně z Dánska, Německa, Nizozemska a částečně i z Argentiny,“ upřesňuje Vlastimil Chovaneček a dodává, že je sice vlastenec a dává přednost domácí produkci, ale nemůže u toho chudnout. Naráží tak na levnější maso z dovozu, které nakupuje pro účely výroby. Právě z tohoto masa se dělá na sto druhů výrobků. Navíc, jak zalitoval, v České republice už nejsme v mase soběstační, u vepřového tak z poloviny, a to je špatné. Stejně tak vyslovuje názor, že by neměly klesat stavy skotu, proto syna farmáře přesvědčil, aby ke stádům koz a ovcí ještě přibral skot, což je dnes už skutečností.

Zaměřují se na kvalitu

„Chceme kvalitní výrobky, a proto si skoro celý sortiment vyrábíme sami včetně trvanlivých salámů,“ dodává. U masa krásně vyrovnaného ve vitrínách je patrné naprosto profesionální opracování. Ostatně v provoze i v obchodech je u Chovanečků vše, jak má být, včetně okachlíkování podzemních oblouků po zbytcích hradeb v provozovně. Tam totiž už mnohem dříve působil otec současného šéfa firmy s bratrem, než byli vyvlastněni. Přísné normy na hygienu sice trochu jitřily cit památkářů, ale dnes je provoz bezchybný po všech stránkách a vůně z místních prostor není nikde přehlušena zatuchlinou a pachy po žluklém zboží. „To neexistuje, nesmí. Zakládáme si na kvalitě a k té patří absolutní čistota a profesionalita,“ uvedl Vlastimil Chovaneček.


Na pečlivém opracování masa sice nevydělává, je tomu spíš naopak, ale právě v tom je kouzlo zákaznického zájmu. To vše zvládá firma ve dvaceti lidech, něco je provoz, pár lidí v prodejnách a několik ve vyvařovně. „Guláš a řízky umí každý řezník, ale my děláme i řadu dalších nejen masitých jídel, myslíme i na vegetariány,“ svěřuje se dál šéf firmy a dodává, že vedle Botanicu je i masážní zařízení, kde se jím provozované zařízení věnuje relaxu. To vše patří ke zdravému životnímu stylu a sportu fandí Vlastimil Chovaneček nejen slovně.


Má dva syny, Rodinnou firmu a. s. provozuje se synem Tomášem, absolventem Vysoké školy pro hotelnictví, a jeho přítelkyní Petrou, která je absolventkou České zemědělské univerzity. Druhý syn se jménem po otci, tedy také Vlastimil, farmaří. Zatím vyrábí lahodné ovčí a kozí sýry, na radu otce ale své farmářské portfolio rozšířil o skot.

Lidi si zaškoluje sám

Rok provozuje firma rodiny Chovanečků řeznický obor v menším, jejím hlavním krédem je kvalita. Té se vše podrobuje a čtyřicetileté zkušenosti v oboru Vlastimil Chovaneček zúročuje. Lidi v provoze si zaškoluje sám. „Nechci lidi z jiných firem, mnohdy zkažené různými zlozvyky, které tam pochytili. Raději si bereme lidi i třeba z jiných profesí, zaučíme je a jsme s nimi velmi spokojeni. Právě jim vděčíme za kvalitu a za ocenění. Po roce provozu Rodinné firmy je přece krásné získat hned dva certifikáty Regionální potraviny,“ raduje se Vlastimil Chovaneček.

Novobranské korálky byly oceněny

Ocenění se znakem Regionální potravina získal výrobek Novobranské korálky, připomínající perlový náhrdelník. Je to tepelně neopracovaný fermentovaný trvanlivý salám vyráběný pomocí biologických kultur a na konci procesu se jemně zaudí. Dbali jsme na chuťovou harmonii, zajímavý vzhled a zdravost. Dalším oceněným výrobkem Regionální potravinou byl salám Paprikáš.

Zpestření na vánoční tabuli

A co může zpestřit od Chovanečků sváteční vánoční tabuli? Jsou to malá šunková prasátka, co krásně mrkají očima, anebo mošnička plná ne peněz, ale trvanlivého salámu. Sladkostí je na Vánoce dost a dost, a tak chuťovky naslano přijdou vhod. A co farmářská nádivka, která jde tak na odbyt v provozovně Botanicus, kde se vyvařuje, a denně se tam nají množství návštěvníků Litoměřic? „Naučil jsem se ji během studijního pobytu v Německu, základ tvoří chléb namočený v mléce smíchaný s mletým masem, to se zapeče spolu se zeleninou, žampiony a cibulkou navrchu. Je to lehké a vynikající, jde to taky z hotových jídel nejvíc na odbyt,“ poznamenal Vlastimil Chovaneček, který zároveň dodává, že se daří především díky schopným spolupracovníkům, kteří si práce v Rodinné firmě skutečně hledí a je to potom znát na výsledcích prodeje.

 

Eugenie Línková

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2018 - vyroba-www.cz