text
cz
eng

Přípravy na sněm vrcholí

11.03.2014


Blíží se XXII. sněm Agrární komory ČR, který proběhne 20. března v Olomouci. Bude to tentokrát volební sněm a jeho přípravy jsou v plném proudu. Do závěru dospěla i nominace nového prezidenta komory, o zvolení se bude ucházet exministr zemědělství a prezident Potravinářské komory ČR Ing. Miroslav Toman, CSc.

K závěru také spěje návrh změny statutu Agrární komory ČR, který dostanou delegáti k posouzení. Představenstvo komory se rozhodlo po dvaceti letech k významné změně a předloží sněmu návrh na zvýšení počtu viceprezidentů. Jde o to, aby do práce ve vedení komory byli vtaženi reprezentanti hlavních proudů členských uskupení, a tím aby se přirozeným způsobem otupily rozpory a došlo k většímu sjednocení. Pokud se to povede, pak bude hlas agrární komory silnější a nový prezident bude mít velmi silnou pozici. Po diskusi s delegáty sněmu ve všech krajích se zdá, že návrh představenstva bude mít většinovou podporu sněmu a má velkou šanci na schválení. Bylo by to dobře.


Vstupujeme totiž do rozhodujícího období, kdy se bude lámat chleba, kdy se v řádu několika měsíců rozhodne o konečné podobě reformy společné zemědělské politiky po letošním přechodném roce. Tedy o pravidlech hry v letech 2015 až 2020. Bude dobře, když do něho Agrární komora ČR vstoupí silnější a jednotná. Šance, kterou má české zemědělství v dobře vyjednané reformě společné zemědělské politiky, je velká a zřejmě i poslední. Je i na nás, jak bude využita.

Ing. Jan Veleba, prezident AK ČR 

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2018 - vyroba-www.cz