text
cz
eng

Projekt Potravina a řemeslo

25.10.2017


Regionální agrární komora Královéhradeckého kraje realizuje s finanční podporou Ministerstva zemědělství projekt Potravina a řemeslo. Tento projekt si klade za cíl prostřednictvím organizované výchovy na školách prohloubit znalosti dětí o zemědělství a potravinářské výrobě, seznámit je s tradičními řemesly a případně ovlivnit jejich rozhodování o budoucí profesi. Na maketách domácích zvířat se například naučí, jak se jmenují jednotlivé části těl zvířat, kde jsou ustájeny, čím se živí, jak se liší názvy samce od samice a mláděte, jejich životní fáze, jak se zpracovává nejen maso, ale i vedlejší produkty — kůže, vejce, mléko, sádlo, lůj a další. Pomocí obrazových publikací, maket a vzorků budou dětem vysvětleny např. rozdíly mezi druhy obilí, dále jaký je rozdíl mezi ovocem a zeleninou a jejich další využití v potravinářské výrobě. Pomocí kvízů či poznávacích testů si budou moci ověřit svoje znalosti o této oblasti. Ve spolupráci s chráněnou dílnou bude součástí i ukázka řemesla. Prostřednictvím prezentace prvovýroby s ochutnávkou výrobků je podporována regionální výroba v kraji.

Prezentace projektu ve školách začíná 3. 11. v základní škole Trutnov. V Hradci Králové bude projekt probíhat v pronajatých prostorách na Velkém náměstí. Účastníky jsou ZŠ Habrmanova, ZŠ A MŠ Prointepo, ZŠ Štefánikova a MŠ Nový Hradec Králové. V dalších okresech pak budou navštíveny školy ZŠ Hořice a MŠ Heřmanice.

V rámci projektu probíhá i soutěž o zajímavé ceny. Informace jak k soutěži, tak k celému projektu naleznete na www.remesloapotravina.cz.

Zdroj: Regionální agrární komora Královehradeckého kraje

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2018 - vyroba-www.cz