text
cz
eng

Projekt Potravina a řemeslo ochutnávání regionálních výrobků

03.11.2017


Projekt Potravina a řemeslo je zaměřený na děti z mateřských a základních škol. Jedním z cílů projektu je děti oslovit a inspirovat zemědělstvím, potravinářstvím. K tomu slouží i ochutnávky regionálních výrobků, které jsou během akce dětem podávány.

Mezi ochutnávané produkty patří čerstvý kravský sýr s pažitkou či obalený ve směsi koření z rodinné farmy Kejklíček – Plotiště nebo kozoovčí čerstvý sýr a odleželý tvrdý kozoovčí sýr (podobný parmazánu) z Orlických hor od Petra Šourka z Hraštice. Dále děti ochutnají broskvovou nebo borůvkovou zavařeninu od rodinné firmy NOŽIČKA s.r.o. z Hradce Králové, která je namazaná na čerstvé makové housce z Boučkovy pekárny. Jako první jsme navštívili děti ze základní školy Trutnov. Během ochutnávání sýrů děti lákalo ochutnání kozoovčího sýru, a pro nás trochu překvapivě vzhledem k aroma, děti označili odleželý kozoovší tvrdý sýr jako nejlepší. Zavařenina s houskou měla, jako zástupce sladké potraviny, úspěch u všech dětí. Projekt pokračuje dále v Hradci Králové, tak uvidíme, co bude chutnat dětem odsud.

Zdroj: REGIONÁLNÍ AGRÁRNÍ KOMORA Královéhradeckého kraje

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2018 - vyroba-www.cz