text
cz
eng

Průvodce zemědělstvím

09.10.2012


České zemědělství očima těch, kteří u toho byli – je název knížky bývalého ministra zemědělství a prvního místopředsedy vlády České republiky Ing. Miroslava Tomana, v současné době prezidenta společnosti Agrotrade, a. s. Spolu s ním se na vzniku knihy o vývoji českého poválečného zemědělství až do dnešních dnů podíleli jako spoluautoři Ing. Stanislav Codl a Ing. Petr Tuček.

Zatímco Miroslav Toman je průvodcem uplynulým šedesátiletím českého zemědělství, dalších dvanáct osobností ze svých zkušeností svěřuje čtenáři jedinečné zážitky z dění v tomto resortu. Nechybí ani dva prezidenti Agrární komory České republiky, současný Jan Veleba a jeho předchůdce Václav Hlaváček, který přesně definuje zcestnou porevoluční politiku českého státu Pavla Bratinky a Michala Žantovského: „Dovezeme si potraviny za peníze daňových poplatníků zemí Evropské unie.“ Zemědělství se propadá a dostává další ránu v podobě asociačních dohod. A Jan Veleba to upřesňuje v číslech, kdy nejkřiklavějším případem je vepřové maso, které se pro krytí spotřeby z poloviny musí už dovézt.


Zajímavé je svědectví Václava Klejcha, dosavadního předsedy Zemědělského družstva Dolní Újezd, který svou zpověď končí přáním, aby o úspěšném zemědělském podnikání rozhodovala šikovnost lidí a počasí a ne Brusel, nekompetentní politici nebo nekompetentní dotační politika.

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2018 - vyroba-www.cz