text
cz
eng

První školní chmelobraní na jihu Čech

25.09.2017


Studenti 2. a 4. ročníku oboru Technologie potravin SOŠ ekologické a potravinářské ve Veselí nad Lužnicí poprvé česali chmel na školním pozemku. Škola získala na jaře vzorky chmele na vyzkoušení od Chmelařského institutu s.r.o. v Žatci. Jde o hybridy N2 a N5 žateckého poloraného červeňáku se starou anglickou trpasličí odrůdou. Tyto hybridy dorůstají délky 3 m a mohou se tedy pěstovat na nižších "drátěnkách", což snižuje provozní i instalační náklady na chmelnici. Postavení vedení pro tyto rostliny na pozemku školy odborně provedla firma Michal Vránek, Veselí nad Lužnicí. Chmel je jediná kulturní plodina, která se pěstuje na stejném místě více let (striktní monokultura). Žatec je takovou chmelařskou Mekkou světa kvůli pěstování žádaného jemného aromatického chmele, i když v sousedním Německu a v USA celkově produkují chmele více než je tomu u nás.

Celý článek

Zdroj: Regionální agrární komora Jihočeského kraje 

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2018 - vyroba-www.cz