text
cz
eng

Řetězec rozšířil spolupráci s komorou

13.02.2013


Řetězec supermarketů Billa a Agrární komora ČR uzavřely pro letošní rok další smlouvu o spolupráci. Společný projekt obou subjektů zaměřený na podporu českých producentů z ekologického zemědělství se rozšíří také na lokální pěstitele ovoce a zeleniny a produkty oceněné značkou Regionální potravina.

„Současný 65procentní podíl českých potravin plánujeme v příštích třech letech zvýšit až na 80 procent,“ řekl Jaroslaw Szczypka, generální ředitel společnosti Billa. „Právě rozšiřování spolupráce s Agrární komorou ČR, která je naším důležitým partnerem při vyhledávání vhodných českých dodavatelů, je pro nás klíčovým strategickým krokem.“ České producenty podporuje společnost Billa prodejem jejich produktů. Podle rozsahu nabídky je řetězec nabízí buď celoplošně ve všech svých více než dvou stech prodejnách, nebo pouze ve vybraných filiálkách v konkrétním regionu. Prostřednictvím Agrární komory ČR se také podílí na propagaci jak obchodního jména výrobce, tak i jejich obchodních značek v médiích i na specifických oborových marketingových akcích.


„Vstřícnost, se kterou Billa přistupuje k podpoře českého zemědělství, je příkladná. V minulosti pomáhala prosazovat zejména produkty českých výrobců v biokvalitě, teď svou podporu ještě rozšířila,“ uvedl Jan Veleba, prezident Agrární komory ČR.

Spolupráce od roku 2010

S Agrární komorou ČR spolupracuje Billa už tři roky. Za tu dobu navázala klíčové vztahy zhruba s padesátkou českých, především ekologických zemědělců a do prodeje uvedla několik stovek jejich produktů. V řadě případů, například u jogurtů Naše bio, které dodává Mlékárna Valašské Meziříčí, se díky nim podařilo nahradit původní zahraniční dodavatele.

Plány pro letošní rok

V letošním roce Billa plánuje rozšířit nabídku produktů oceněných jako Regionální potravina. Dále bude pracovat na značce Naše farma pro české ovoce a zeleninu. Tento projekt, který se setkal s příznivou odezvou pěstitelů především z jižní Moravy, ale i zákazníků, Billa úspěšně vyzkoušela už v minulém roce ve všech svých supermarketech.

 

Eugenie Línková

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2018 - vyroba-www.cz