text
cz
eng

Rozloučení s Bohumilem Pázlerem

13.03.2014


Jsou okamžiky v životě lidském, které mění vše od základu, které ruší vše, co doposud bylo, které nelze pochopit a se kterými nezbývá, než se s nimi smířit. Takový okamžik potkal 6. března našeho dlouholetého spolupracovníka a kamaráda Bohumila Pázlera, předsedy Svazu pěstitelů chmele ČR na pražské dálnici, kde těžce havaroval a následující den zemřel.

Bohouš - usměvavý, příjemný, uvážlivý a slušný. Navíc bych dodal šlechtic mezi českými chmelaři a vážený člověk. Takového jsme ho všichni znali. Byl velká osobnost nejenom v oboru českého chmele, ale celého resortu zemědělství a jeho jméno znali chmelaři celé Evropy. Byl nositelem řádu 1. stupně – Rytíř chmelařského řádu, který mu v roce 1997 udělilo Mezinárodní sdružení pěstitelů chmele. Osud bývá někdy krutý a náš rozum se zdráhá uvěřit a pochopit. Bohouši, příteli, děkujeme Ti za velký kus práce, kterou jsi s láskou pro český chmel, pro Agrární komoru ČR a pro celé české zemědělství vykonal. Budiž Ti žatecká země, kterou jsi tolik miloval a která plodí nejlepší chmel na světě lehká. Čest Tvojí památce, na kterou nikdy nezapomeneme!

Ing. Jan Veleba, prezident AK ČR

 

Parte ke stažení

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2018 - vyroba-www.cz