text
cz
eng

Semináře Nitrátová směrnice a Portál farmáře

20.10.2017


Dne 17. 10. proběhl v Hradci Králové seminář Nitrátová směrnice. 
V rámci provozu regionálního informačního střediska Královéhradeckého kraje byly v měsících září a říjnu pořádány vzdělávací semináře a workshopy na podporu zemědělců a lidí pracujících v zemědělství.

Na semináři Nitrátová směrnice dne 17. 10. 2017 v Hradci Králové byly klíčovými tématy: Nitrátová směrnice - aktuální znění, požadavky na skladování a používání hnojiv dle legislativy, Kalová vyhláška a používání technologických vod. 

Účastníci semináře se dozvěděli například o chystajících se novinkách v Cross compliance, především o přípravě novely zákona k DZES 5 "Omezování eroze", o změnách v Přímých platbách, o nejčastějších chybách zemědělců v těchto oblastech, o dostupnosti informací v LPIS nebo například o maximálním množství používání hnojiv (především dusíku) ve zranitelných oblastech a jejich výpočtech či používání hnojiv v OPVZ. 

Seminář byl pro posluchače přínosem, což dokládala čilá diskuse a řada otázek na přednášející Ing. Kozlovskou z Výzkumného ústavu rostlinné výroby, v. v. i. 

Na stránkách www.nitrat.cz nebo www.vurv.cz se lze dozvědět více informací k těmto tématům nebo například stáhnout metodickou příručku. 

Zdroj: KIS HK

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2018 - vyroba-www.cz