text
cz
eng

Setkání s výzkumníky

19.02.2013


Koncem uplynulého roku došlo ke změně ve funkci ředitele Zemědělského výzkumného ústavu Kroměříž, s. r. o. Bývalý ředitel Ing. Slavoj Palík, CSc., předal funkci jednatele společnosti a ředitele Ing. Petru Míšovi, Ph. D. Ten je zároveň, stejně jako byl i jeho předchůdce, v čele managementu dceřiných společností, a to výzkumné organizace Agrotest fyto, s. r. o., a provozně-výrobní společnosti Agrotrial, s. r. o. Oba výzkumníci v předchozích dnech navštívili sídlo Agrární komory ČR v Praze.

„Povídali jsme si o významu domácího výzkumu a šlechtění pro intenzifikaci rostlinné výroby a o spolupráci obou institucí,“ vysvětlil prezident Agrární komory ČR Jan Veleba, o jaké setkání na půdě Agrární komory šlo. Poděkoval bývalému řediteli společnosti Ing. Slavoji Palíkovi za vynikající spolupráci se zemědělskými provozy a samozřejmě i s agrární komorou. Za sedmnáct let jeho působení ve funkci se uskutečnilo mnoho odborných akcí s pozitivním dopadem do agrárního sektoru. Od nového vedení si komora slibuje pokračování v dosavadní dobré spolupráci.


Nástupcem Slavoje Palíka byl valnou hromadou společnosti zvolen Ing. Petr Míša, který absolvoval Agronomickou fakultu Vysoké školy zemědělské na Mendelově zemědělské a lesnické univerzitě v Brně a ukončil doktorandské studium. Zabývá se problematikou pěstebních technologií obilnin a hodnocením systémů rostlinné produkce. Tato specializace je pro zemědělský provoz velmi významná a dává i záruky člověka na svém místě. 

 

Eugenie Línková

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2018 - vyroba-www.cz