text
cz
eng

Start do adventu

10.12.2013


Jakoby se už nemohli dočkat vánočního času. Okresní agrární komora v Chrudimi krásným sobotním večerem v chrámu Nejsvětější Trojice v Chrasti u Chrudimi odstartovala adventní čas nádherným varhanním koncertem Terezy Scharf. Tato světově známá varhanice je rodačkou z nedalekého Hrochova Týnce. Vystupuje i jako dirigentka s mannheimskou komorní filharmonií a jak sama dodává, hudba je pro ni řečí duchovního světa. A duchovno, souznění s přírodou, je odjakživa velmi blízké selskému stavu, připomněla v uvítací řeči Vanda Rektorisová, ředitelka Okresní agrární komory Chrudim, před zahájením koncertu, který spoluorganizovala s předsedou této chrudimské agrární komory a soukromým zemědělcem Jaroslavem Kopistou. Před kostel zaplněný do posledního místečka jen krátce předstoupili před posluchače s Janem Velebou, prezidentem Agrární komory ČR, který si přijel spolu s ostatními velmi rád poslechnout varhanní skladby J. S. Bacha, W. A. Mozarta a Jana Křtitele Kuchaře.

„My rádi a s láskou produkujeme potraviny, máme silný vztah k přírodě a když někdy během práce trochu víříme prach, nemějte nám to prosím za zlé,“ vyzvala přítomné před rozjímáním s hudbou Vanda Rektorisová.


A jak se v rodném kraji cítila Tereza Scharf? Prozradila nám, že je tu doma a pozvání přijala moc ráda. „Nemám strach, ale cítím ohromnou odpovědnost a chci podat ten nejlepší výkon,“ řekla ještě před vystoupením, které bylo oceněno velkým potleskem, což je v kostele výjimečné. O to víc to umělkyni potěšilo a poděkování tlumočila ještě dalším přídavkem krásných melodií.

Autor: Eugenie Línková

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2018 - vyroba-www.cz