text
cz
eng

Techagro bez politiků

16.04.2012


Před necelými čtrnácti dny se uzavřely brány brněnského veletrhu Techagro. Spolu s ním probíhal veletrh Animal Vetex, Silva Regina a Biomasa. Letošní veletrh Techagro lze považovat po mnoha stránkách za výjimečný.

Nádherný areál brněnského výstaviště navštívilo rekordních 110 tisíc návštěvníků, kteří si prohlédli expozice 755 vystavujících firem z dvaceti zemí. To vše na rozloze více než sedmi hektarů a ve třinácti pavilonech a na volné ploše.


Brněnská zemědělská, chovatelská a lesnická přehlídka patří k pěti největším svého druhu v Evropě, v České republice a středoevropském regionu je jedničkou. Já sám jsem strávil na brněnském výstavišti čtyři dny a můj dojem je vynikající. V Brně byli všichni. Zemědělci, chovatelé, šlechtitelé, prodejci techniky a technologie, krmiváři. Byly tam vysoké školy, výzkumné ústavy, bankéři, makléři a pojišťovny. Nechybělo ministerstvo zemědělství, dále nevládní organizace, Spolek pro obnovu venkova a místní akční skupiny. Bylo by možné jmenovat další a další vystavovatele. Byli tam ale především návštěvníci z celkem čtyřiceti zemí světa. A konečně, byla tam skvělá atmosféra. Dál bych mohl mluvit o zajímavých doprovodných programech, množství uzavřených kontraktů.


Sečteno a podtrženo – letošní Techagro reprezentovalo vynikajícím způsobem resort, celou Českou republiku a jejím pořadatelům, Brněnským výstavám a veletrhům, a.s., v čele s generálním ředitelem Jiřím Kulišem patří poděkování. O to víc kontrastovala neúčast českých politiků. V průběhu veletrhu přijel pouze ministr zemědělství, zahájení nebyl přítomen jediný politik současné vládní koalice. A tak dovolte, abych citoval alespoň velvyslance Norského království Jense Eikaase, který na úvod veletrhů novinářům svoji přítomnost vysvětlil: „Přijel jsem podpořit naše vystavovatele, máme zde významného výrobce zemědělské techniky, ale zajímám se o celý sektor zemědělství, který považuji za důležitý jak v Česku, tak i v Norsku. Všiml jsem si také, že část veletrhu je věnována biomase a životnímu prostředí, což je téma, kterému naše vláda věnuje pozornost. Velmi mne zajímá, co je v této oblasti na veletrhu k vidění“.


Ing. Jan Veleba
prezident Agrární komory ČR

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2018 - vyroba-www.cz