text
cz
eng

Tisíc vítězných výrobků od Jihočechů

26.11.2013


Před sedmi roky stála ředitelka RAK Jihočeského kraje Hana Hricová-Šťastná u zrodu regionálního projektu Chutná hezky. Jihočesky. Už od prvních ročníků se soutěž setkala se zájmem jihočeských zemědělských producentů a potravinářských výrobců a stala se vpravdě prestižní záležitostí. V předminulém týdnu i prostřednictvím samotných aktérů letos opět při vyhodnocení této soutěže představila tento projekt Agrární komora ČR na tiskové konferenci.

V sedmém ročníku regionálního projektu Chutná hezky. Jihočesky uspělo v devíti kategoriích sedmadvacet výrobců. Do soutěže letos přihlásilo třiačtyřicet jihočeských výrobců celkem 138 soutěžních výrobků.

Velký agropotravinářský potenciál jižních Čech

Jak uvedla sama Hana Hricová-Šťastná, letošní pestrá paleta hodnocených potravin podala jasné svědectví o velkém agropotravinářském potenciálu jižních Čech. Nabídla přehlídku moderního návratu k tradičním recepturám, originálního pojetí obalového designu, názvy podněcující sbíhavost slin i patriotismus.


Přihlašovatelé podle jejich slov oceňují, že projekt Chutná hezky. Jihočesky jim přináší nejenom marketingovou podporu, ale soutěž je též každoročně motivuje inovovat sortiment, dbát z hlediska receptur, názvů a použitých surovin na zdůraznění místa původu. Ostatně dva z nich, Ing. Alice Sabreffová, technoložka pekárenské firmy Budějovická komerční, s. r. o., České Budějovice, a Karel Karda, spolumajitel řeznicko-uzenářské firmy Mauz-Karda, novinářům prozradili, že je tato soutěž nejen hodně zviditelnila u veřejnosti, ale dnes už prestižní označení Chutná hezky. Jihočesky dává nakupujícím jistotu něčeho kvalitního, chutného a ověřeného recepturou předků. „A když bychom rekapitulovali uplynulé ročníky řečí statistiky, vyšlo by nám, že se za těch sedm let zúčastnilo soutěže tisíc výrobků. Vyšlo nám to s letošními počty úplně přesně na tisícovku,“ říká Hana Hricová-Šťastná.

Chtějí své vítězné potraviny nabídnout i Bille

Alice Sabreffová i Karel Karda působí v jižních Čechách a zatím zboží svých firem prodávají i ve firemních prodejnách. Chtěli by se ale se svou produkcí dostat i do řetězce Billa, s nímž má Agrární komora ČR skvělou, už tříletou spolupráci a po propagaci ekologického zemědělství a biopotravin přibylo i zviditelňování vítězných potravin z regionálních soutěží. Billa již od komory dostala kontakty na zástupce obou firem s doporučením, aby se tyto kvalitní potraviny mohly časem objevit i v jejích regiokoutcích.


Dále mají oba podnikatelé již vymyšlený společný projekt a chtějí své vítězné potraviny, šest druhů lahodných paštik a chutné klobásy spolu s pekařskými a cukrárenskými výrobky nabízet ve vlastní prodejně v centru Českých Budějovic. Tam má rodina Alice Sabreffové již cukrárnu a tu chce přizpůsobit pro pohodové občerstvení a to nejen ve sladké podobě.

Eugenie Línková

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2018 - vyroba-www.cz