text
cz
eng

V soutěži Zelí roku zvítězily Nošovice

08.10.2013


V rámci výstavy Zahrada Čech v Litoměřicích uspořádala Zelinářská unie Čech a Moravy ve spolupráci s výstavištěm již V. ročník soutěže Zelí roku mezi profesionálními výrobci kysaného zelí z celé České republiky. Do letošního ročníku zaslalo své vzorky dvanáct výrobců kysaného zelí.

Vzorky zaslali výrobci - Krouhárna zelí Tuchlovice, Jiří Talaš - Tlumačov, Jiří Kubíček -Bystročice, Zemědělské družstvo Podchlumí - Dobrá Voda, AGROSPOL Bolehošť a. s., Zemědělské družstvo vlastníků Nošovice, Samir Kysané Zelí s. r. o., Zelárna Křivice - Jan Hušek, Baše a spol. s. r. o., ZP Malše a. s. (Roudenské kysané zelí), AGRO Brno-Tuřany, a. s., ZP Otice, a. s.


První semifinálové kolo se konalo v pátek 13. 9. 2013 v rámci zahájení výstavy, kdy přítomní na základě ochutnávky dvanácti anonymních vzorků vybrali pět nejchutnějších, které postoupily do finálového kola. V semifinálovém kole hodnotilo vzorky 45 degustátorů. Finálové kolo se konalo v pondělí v odpoledních hodinách na pódiu výstaviště. Moderátor a bavič Petr Novotný spolu s předsedou Zelinářské unie Čech a Moravy (ZUČM) Jaroslavem Zemanem vyzvali sedmičlennou porotu složenou z umělců a náhodně vybraných návštěvníků výstavy, aby před zraky diváků zdegustovali předložené anonymní vzorky a vyplněním hlasovacích lístků určili pořadí těchto pěti finalistů.


Druhý den, 17. 9. 2013, proběhlo na pódiu slavnostní odtajnění vzorků a předseda ZUČM Jaroslav Zeman ve spolupráci s moderátorem Petrem Novotným předali vítězi, řediteli Zemědělského družstva vlastníků Nošovice, diplom a hlavní cenu - tradiční zelák, a další čtyři výrobci obdrželi diplomy s pořadím.

 

Výsledky soutěže Zelí roku 2013
Pořadí Výrobce
1. místo Nošovické kysané zelí - firma Zemědělské družstvo vlastníků Nošovice
2. místo Talašovo kysané zelí - firma Jiří Talaš - Tlumačov
3. místo Tuřanské kysané zelí - AGRO Brno-Tuřany, a.s.
4. místo Tuchlovické kysané zelí - Krouhárna zelí Tuchlovice
5. místo Otické kysané zelí - ZP Otice, a. s.

ing. Radovan Tůma, tajemník Zelinářské unie Čech a Moravy

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2018 - vyroba-www.cz