text
cz
eng

Vítězové soutěže

22.01.2013


Smyslem předvánoční tiskové konference v sídle Agrární komory ČR v Praze bylo nejen seznámit novináře s výsledky uplynulého roku v agrárním sektoru. Prezident Agrární komory ČR Jan Veleba představil médiím dvě z několika vítězných zemědělských a potravinářských firem, jejichž zástupci si na Pražském hradě před koncem uplynulého roku převzali diplomy z úzkého výběru sta nejlepších firem.

Na tiskové konferenci se tak prezentovali Milan Basík z rodinné farmy v Zárybničné Lhotě na Táborsku a Zdeněk Štěpánek z firmy Boneco specializované především na výrobu hořčic a majonéz s doprovodným, poměrně širokým programem a škálou dalších specialit.


Obě firmy spojuje jediné, obstály ve velké konkurenci a dokážou produkovat kvalitu s efektem. U rodinné farmy to není jednoduché a i přes jedny z nejlepších výsledků v dojivosti a za vynikající produktivity práce připouští Milan Basík těžkosti spojené s agrárním byznysem. Totéž cítí generální ředitel Štěpánek zase ve vztahu ke konkurenci zahraničních firem a někdy až velmi tvrdému tlaku na ceny od obchodních řetězců. Přesto právě tato firma dokázala v nedávném celostátním testu majonéz zabodovat a prokázalo se, že v jejich výrobcích se normy neporušují, a dokonce některé výrobky jsou i nositelem značky Bio. Boneco je také jedním z mála výrobců kečupů určených malým dětem, což je velmi náročné právě na dodržování kvality a oproštění výroby od chemických konzervačních látek a barviv.


I když ale tito dva představitelé vítězných sto nejlepších mají na cestě k úspěchům různé překážky, nepřišli si novinářům postěžovat, ale hleděli s optimismem do roku 2013 a vyjadřovali přesvědčení, že jim podpora Agrární komory ČR pomáhá a očekávají i vstřícnější přístup vlády. Venkov nás živí, ale i zaměstnává, a jeho obyvatelstvo nelze přehlížet.

Eugenie Línková

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2018 - vyroba-www.cz