text
cz
eng

Výběr mlékárenských výrobků byl těžký

07.05.2013


Předseda Českomoravského svazu mlékárenského Ing. Jiří Kopáček, CSc., každoročně organizuje hodnocení výrobků přihlášených do tradiční soutěže Mlékárenský výrobek roku 2013. Toto hodnocení se letos uskutečnilo ve čtvrtek 25. dubna v Ústavu technologie mléka, tuků a kosmetiky Vysoké školy chemicko-technologické Praha.

V dopoledních hodinách hodnotilo mlékárenské výrobky několik vybraných novinářů (stali se tak zástupci veřejnosti), v odpoledních renomovaní odborníci. Zda se obě skupiny shodly na vítězích, se všichni dozví na Dni mléka 28. května, do té doby se samotní hodnotitelé mohou jen domnívat a slibovat si, že nevolili špatně.


Letos byl výběr totiž obzvlášť těžký. Do klání se přihlásilo 35 mlékáren s 69 výrobky a soutěž měla devět kategorií. Jak se novináři shodli, jeden výrobek byl lepší než druhý a někdy si doslova nevěděli rady, které tři z dané řady mají vybrat jako nejlepší. Přitom podmínkou bylo, aby každý z předložených mlékárenských výrobků byl v tržní síti. Nechme se tedy překvapit a po vyhlášení vítězů si nenechte ujít příležitost některý z lahodných mlékárenských výrobků ochutnat. I jinak většinou kritičtí novináři nešetřili chválou a je jen dobře, že se tato klání každoročně a již tradičně konají a o našich sýrech, jogurtech a mléčných nápojích se bude po oznámení vítězů soutěže psát. Navíc je skutečně nad slunce jasné, že se nemáme za co stydět. Počínaje mlékem až po finální produkty jde o vysokou kvalitu a výjimečnou chuť. Tvrdí to dokonce zástupci jedné italské mlékárenské firmy, která na Moravě už léta vyrábí z tuzemského mléka vynikající sýry. Italští majitelé na dotaz Jiřího Kopáčka, proč zrovna tady začali podnikat v mlékárenství, prozradili, že u nich doma tak kvalitní mléko nezískají.

Eugenie Línková

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2018 - vyroba-www.cz