text
cz
eng

VÝZVA vedení AK ČR k pomoci postiženým povodněmi

06.06.2013


Všem OAK, KAK, RAK a členským společenstvům


Po předběžném zjištění jsou zatopeny desítky tisíc hektarů zemědělské půdy i celé farmy. Byly zničeny porosty, odplavena ornice a na podmáčených pozemcích nelze sklízet pícniny které se znehodnocují. Miliardové škody se odhadují na soukromém majetku občanů, podniků, obecním i státním.

Vyzýváme členy Agrární komory ČR, aby poskytli postiženým pomoc finanční, materiální a uvolněním pracovníků a techniky na odstraňování následků povodní.


Doporučujeme se spojit se starosty obcí a krizovými štáby podle okruhu působnosti.

Zejména žádáme, aby okresní, krajské, regionální agrární komory a členská společenstva na základě znalostí situace v místech sdělily na adresu sekretariat@akcr.cz:

1. Jméno, podnik dárců, nabídky pomoci včetně jejich adres a spojení.

2. Jméno, podnik postižených, jejich adresu a spojení, -  požadavek na pomoc finanční, v krmivech, materiální, technikou.

Vedení AK ČR zprostředkuje přímou pomoc propojením mezi potřebnými a konkrétními dárci. Takový způsob přímé podpory se v minulosti osvědčil a v řadě případů vedl k další spolupráci.
Na výše uvedenou adresu se mohou samozřejmě obracet dárci i postižení individuálně.

Očekáváme, že členové komory projeví solidaritu a nabídnou konkrétní pomoc v místě regionu i na celostátní úrovni.

Za vedení Agrární komory ČR

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2018 - vyroba-www.cz