text
cz
eng

Z dopisní schránky

03.04.2013


Vážený pane prezidente a senátore Jane Velebo,

jmenuji se Václav Šrámek, jsem občanem Havlíčkova Brodu. Je mi 74 let a v současné době hospodařím se svým 28letým vnukem na rodinné farmě v Krátké Vsi, kde spolu obděláváme asi 100 ha půdy. Je to práce, která nás plně zaměstnává, přesto ale také sleduji dění v naší společnosti.

Za svůj život jsem už poznal dost věcí – dobrých i špatných. Není ani dnes vše špatné, ale některá rozhodnutí, skutky, nařízení jsou špatná, a tak potlačují i ta dobrá rozhodnutí.


Již dlouhou dobu mne tak jako mnoho dalších lidí trápí špatný stav, který vládne v oblasti práva. Lidé, kteří rozkrádají majetek státu, ale i spoluobčanů, beztrestně chodí po svobodě.


V poslední době se mi zdálo, že se snad začíná něco dít k lepšímu, i když ne mnoho. Nevím ani o jedné kauze, kdy soud rozhodne v případě rozkrádání o vině, že by odsouzení měli nahradit škodu.


Poslední kapkou, se kterou jsem ztratil veškerou víru, že náš národ má šanci na slušné spolužití, že má právo si vládnout, být plnohodnotným národem střední Evropy, bylo rozhodnutí Václava Klause o vyhlášení prezidentské amnestie. Neznám člověka ve svém okolí, který by s tímto jeho svévolným rozhodnutím mohl souhlasit. Mám na mysli hlavně onu část, kde se jedná o zproštění viny oněch zločinců, kteří okradli naši společnost – stát, ale i občany (například H-Systém, banky, soudce Berka) o miliony a miliardy a teď jsou nevinní.


Vyjádření poradce pana Klause, že jim je líto lidí, kteří mají doma děti a osm let čekají na rozsudek, je šokující. Jak vůbec může něco takového říci do nedělní televizní debaty. A že jim není líto těch lidí, co bez domu, na který složili peníze, také čekají na rozsudek a teď je pěkně připravili i o tu poslední kapku naděje, že jim stát svým vnitřním aparátem dopomůže domoci se spravedlnosti.


Takové svévolné a záměrně špatné rozhodnutí by si snad nedovolil ani ten nejhorší feudální pán. Celou záležitost vidím jako pošlapání práv slušných lidí a výsměch do jejich očí.


Vážený pane senátore, omlouvám se za formu dopisu, kterou jsem zvolil, jsem ale rozrušen, že osobně nemohu nic moc pro nápravu udělat. A tak Vás prosím, jako našeho senátora o to, abyste se společně snažili o zrušení milosti pro ty největší korupčníky, tuneláře a rozkradače, ale také pro ty, kteří páchali násilí na dětech a rodinných příslušnících.


Cestu k nápravě neznám, ale snad by se měl najít způsob, jak napravit špatná rozhodnutí smírnou cestou. Pokud se v minulosti tato cesta nenašla, docházelo pak na tu horší variantu.


Děkuji Vám za sebe i široký okruh spoluobčanů, kteří to s touto společností nikdy nemysleli špatně. Přeji Vám zdraví a úspěch ve Vaší nové funkci a jsem s pozdravem Ing. Václav Šrámek

(Poznámka: Jak známo, prezident AK ČR a nezávislý senátor Jan Veleba se přidal k těm senátorům, kteří nesouhlasili s amnestií tunelářů, co stát a hlavně jednotlivé občany v souhrnu obrali o více než miliardu korun, bráno z pozice jednotlivých případů. Tak na to reagoval jeden z mnoha rozhořčených občanů, soukromý zemědělec Václav Šrámek, který po senátorovi chce do budoucna zastavit další možnosti krádeží bez postihu.)

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2018 - vyroba-www.cz