text
cz
eng

Zpravodajové pro Intersucho.cz v okresu Hradec Králové

15.11.2017


Členové Okresní agrární komory Hradec Králové řešili otázku vlivu sucha na zemědělskou půdu a jeho sledování. Nakonec byl najat pan Ing. Oldřich Zelený, který je nyní v důchodu, ale celý život pracoval v zemědělství. Pan Zelený má na starosti 4 referenční místa v okresu Hradec Králové.

Pozorovány jsou katastry Osice (Agropodnik Lhota pod Libčany), Světí (Statek Kydlinov s.r.o.), Stračovská Lhota ( Zemědělská akciová společnost Mžany, a.s.) a Písek (Rovina Písek a.s.). Každý týden pan Zelený v těchto okresech odebírá vzorek půdy a hodnotí ho z pohledu nasycení vodou a také stav porostu. V minulých letech byly vzorky odebírány v horizontu 20 až 40 cm. V letošní roce bylo rozmezí změněno na 0 až 20 cm. S pozorování začal v květnu 2016 pro Agrodružstvo Lhota pod Libčany. Od září pozorování rozšířil o další tři zmiňované katastry. Zjištěná fakta se vyplňují každý týden do dotazníku, který následně posílá do centra Intersucha.cz. Na oplátku mu z portálu Intersucho.cz chodí mapy s rozšířenou detailní předpovědí vývoje sucha až na 10 následujících dní aktualizovanou každých 24 hodin.


REGIONÁLNÍ AGRÁRNÍ KOMORA Královéhradeckého kraje

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2018 - vyroba-www.cz