text
cz
eng

Červnová výprava do středověku v Podbrdském muzeu

11. 06. 2018 | Středočeský


Tisková zpráva ze dne 31. 5. 2018 - Jako každý rok, i letos připravilo Podbrdské muzeum na letní měsíce interaktivní výstavu, která zabaví malé i velké návštěvníky. Od 8. června se s námi můžete vypravit do středověku.

Jak se žilo v době, která skončila před více než 500 lety? Výstava EXPEDICE STŘEDOVĚK je plná interaktivních exponátů, kterých se mohou děti i dospělí dotýkat, používat je nebo si je obléci.


V galerii muzea na ploše více než 160 m2 si mohou vyzkoušet repliky brnění, slavnostních oděvů, zbraní, ražbu mincí, psaní husím brkem a ti odvážnější mohou nahlédnout i do mučírny a na vlastní kůži zakusit právo útrpné. Připravena je také figurína koně v životní velikosti, na niž mohou malí rytíři a rytířky vysednout, nebo model husitského válečného vozu. Dvorní dámy a pánové si zase mohou vyzkoušet hru na dobové hudební nástroje. Informace o době středověku můžete čerpat z doprovodných textů i pracovních listů k výstavě.


EXPEDICE STŘEDOVĚK je putovní interaktivní výstava Moravského zemského muzea. Navštívila už řadu měst a vždy bývá obohacena o něco jedinečného. V případě Podbrdského muzea v Rožmitále pod Třemšínem to bude především jedinečný soubor několika desítek historických kostýmů pro děti i dospělé. Středověký oděv si tak může najednou vyzkoušet celá rodina nebo i školní třída.


Do atmosféry 15. století se na jeden den ponoří kromě muzea i celé město. Tradiční rožmitálská SLAVNOST KRÁLOVNY JOHANKY se letos uskuteční v sobotu 16. června. Historické centrum města zaplaví kejklíři, trhovci, divadlo i velkolepý rytířský turnaj na koních, kterým vyvrcholí tradiční průvod královny Johanky. Ten letošní se ponese v duchu korunovace, protože si připomínáme výročí 560 let od korunovace Johany a jejího muže Jiřího z Poděbrad českým králem. Těšit se můžete také na tradiční soutěž v běhu s kancem nebo koncert Jiřího Schmitzera. Program a podrobné informace naleznete na www.slavnostjohanky.cz.


Ve středověkém duchu se bude letos odehrávat i tradiční Muzejní noc v sobotu 23. června. Pojali jsme ji jako nocování v muzeu pro předem přihlášené děti ve věku 7 až 12 let. Stanou se organizátory i účastníky velkolepé středověké hostiny.


Výstava Expedice středověk bude přístupná po celé léto, do 23. září. Jednotné vstupné pro návštěvníky od 6 let činí 50 Kč, rodinné 150 Kč. Těšíme se na vaši návštěvu!

Za Podbrdské muzeum Mgr. Pavla Váňová Černochová

Podbrdské muzeum:
www.podbrdskemuzeum.cz, tel. 311 249 262 , pm@podbrdskemuzeum.cz
Palackého 10, 262 42 Rožmitál pod Třemšínem
Slavnost královny Johanky
www.slavnostjohanky.cz – program, mapa, fotografie z minulých ročníků
fb událost: https://www.facebook.com/events/1820211548000295/ - video z loňského ročníku

Zdroj: KIS Středočeský

exportovat ›

Líbil se vám tento příspěvek? Můžete ho také sdílet!

google+

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2018 - vyroba-www.cz