text
cz
eng

Informační centrum Agrovenkov Vysočina, o.p.s. se ve druhém čtvrtletí roku 2018 věnovalo především erozi

30. 07. 2018 | Vysočina


V polovině června zorganizovalo na Vysočině seminář k této problematice. Účast zemědělců z Kraje Vysočina byla opravdu vysoká. Zvyšující tlak MZe ČR na rozšiřování počtu erozních půdních bloků vyvolal u zemědělců nepokoje. Přednášející zástupce Výzkumného ústavu meliorací a ochrany půd Ing. Martin Mistr odpovídal na všechny jejich otázky. Účastníci semináře se dozvěděli mnoho nových informací a lze konstatovat, že seminář se zdařil a byl přínosem.

V následujícím období roku 2018 byly naplánovány na Vysočině nové akce a semináře. Informační centrum Agrovenkov Vysočina, o.p.s. je nuceno tyto akce do konce roku omezit. Omezení je způsobeno krácením finančních prostředků v dotačním programu 9. F.e. Agrovenkov Vysočina, o.p.s. hledá jiné finanční zdroje pro pokračování těchto akcí. Aktivně jedná s ÚZEI, se kterým plánuje organizovat akce týkající se nitrátové směrnice a protierozní kalkulačky. I přes snížení finančních podpor v titulu 9. F.e bude i nadále informační centrum provádět konzultační činnost se zemědělskými podnikateli.


Ing. Michal Bratršovský, Agrovenkov Vysočina, o.p.s.

exportovat ›

Líbil se vám tento příspěvek? Můžete ho také sdílet!

google+

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2018 - vyroba-www.cz