text
cz
eng

Inovace v rostlinné výrobě a šlechtění rostlin

27. 07. 2018 | Plzeňský


Agentura venkova, o. p. s. uspořádala dne 28. června 2018, ve spolupráci a Kralovickou zemědělskou a.s., na Hadačce workshop s titulem „Inovace v RV a šlechtění rostlin“.
Účastníci si mohli prohlédnout 144 políček v podobě ozimých obilovin, jarních obilovin, luskovin a řepky ozimé . U plodin byly prezentovány jednotlivé odrůdy , kde zástupci firem poskytovali informace týkající se přípravy půdy, setí, hnojení, užívaných pesticidů, sklizně a výnosů.

Účastníci workshopu byli podle svého zájmu informování o možnosti výběru a použití jednotlivých odrůd, dle půdních a klimatických podmínek zájemce. Byli také seznámeni s inovativními technologiemi reagujícími na klimatické změny zpracování půdy, hnojení, setí, vhodné načasování prací dle změn klimatu, ale i s možnými novými odrůdami, schopnými obstát ve změněných klimatických podmínkách.


Workshopu se zúčastnilo 19 zájemců, kteří s prezentujícími zástupci firem detailně probírali vlastnosti odrůd v předmětu jejich zájmu.

Zdroj: Agentura venkova, o. p. s.

exportovat ›

Líbil se vám tento příspěvek? Můžete ho také sdílet!

google+

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2018 - vyroba-www.cz