text
cz
eng

V letošní soutěži Stavba Libereckého kraje uspěla cyklostezka Lesů ČR

11. 10. 2018 | Liberecký


Hned dvě ceny v tradiční soutěži Stavba Libereckého kraje získala lesní cyklostezka z Nového Boru do Svoru na Českolipsku, kterou za 13 milionů korun vybudoval podnik Lesy ČR.

Ceny v osmi kategoriích předali 9. října v Oblastní galerii v Liberci zástupci kraje. Veřejnost svým internetovým hlasováním udělila cyklostezce Cenu sympatie a porota pak Cenu doc. Ing. arch. Karla Hubáčka, dr. h. c., v kategorii průmyslových a technologických, dopravních a inženýrských staveb, vodohospodářských a ekologických staveb. Lesy ČR do letošní soutěže přihlásily také malou vodní nádrž Žantov I. a II. na Hořicku.

„Oceněná stavba Lesů ČR je první etapou plánované cyklostezky svaté Zdislavy Jde o páteřní komunikaci mezi Novým Borem a Bílým Kostelem nad Nisou. Na výstavbě se podílejí také obce,“ uvedl Ludvík Řičář, krajský ředitel podniku Lesy ČR v Liberci. Úsek mezi Novým Borem a Svorem dlouhý 3,2 kilometry začal veřejnosti sloužit na jaře minulého roku. Stezku kromě cyklistů a pěších využívá také lesnická technika při hospodářské činnosti podniku.

Mgr. Eva Jouklová
Tisková mluvčí Lesů ČR, s. p.
11.10.2018 | Autor: LČR | Aktuality www.lesycr.cz

exportovat ›

Líbil se vám tento příspěvek? Můžete ho také sdílet!

google+

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2018 - vyroba-www.cz