text
cz
eng

Záchrana mláďat při sklizni a sečích

24. 05. 2018 | Pardubický


24.5.2018 - projekt na záchranu mláďat z luk a porostů pícnin při sečích v průběhu května a června
- určený pro zemědělce, myslivce a dobrovolníky: zemědělec nahlásí zamýšlenou sklizeň, myslivci a dobrovolníci se dozví, kde v jejich okolí se bude sekat a vyrazí projít pozemky a vyhnat zvěř
- také jako mobilní aplikace
- přihlásit se můžete jako zemědělec, myslivec nebo dobrovolník zde: http://senosec.czu.cz/

Povinnosti zemědělců a myslivců při seči pícnin a travních porostů dle zákona o myslivosti:
Povinnosti zemědělců
Vlastníci, případně nájemci pozemků (zemědělci) jsou podle zákona povinni dbát na to, aby zvěř nebyla zraňována, nebo dokonce usmrcována. K zabránění vzniku škod způsobených na zvěři při obhospodařování pozemků jsou povinni oznámit s předstihem uživateli honitby (myslivci) dobu a místo provádění zemědělských prací. Toto oznámení se týká všech zemědělských prací, které se konají v noční době, dále pak aplikace chemických přípravků na ochranu rostlin a v neposlední řadě zejména kosení pícnin. V případě kosení pícnin jsou provozovatelé mechanizačních prostředků povinni používat účinných plašičů zvěře, a pokud je to možné, provádět sklizňové práce tak, aby zvěř byla vytlačována od středu sklízeného pozemku k jeho okraji.

Povinnosti myslivců

Uživatelé honiteb jsou povinni provést po oznámení vlastníků, popřípadě nájemců honebních pozemků, potřebná opatření k záchraně zvěře.

http://www.rakkhk.cz/Regionalni-agrarni-komora-kralovehradeckeho-kraje.html

exportovat ›

Líbil se vám tento příspěvek? Můžete ho také sdílet!

google+

IČO: 47674768 DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj

Agrární komora České republiky
Blanická 383/3
779 00 Olomouc

 sekretariat@akcr.cz
 Mapa jak k nám

Agrární komora České republiky
Počernická 272/96
108 00 Praha 10

 www.agrocr.cz
 www.akcr.cz


Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě, oddíl XIV, vložka 571.

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2018 - vyroba-www.cz